T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz YOLDAŞ Kürede Kiraz Üreticileri ile Çaltı Yaylasındaki Çobanları Ziyaret Etti…

Yayın Tarihi : 10.6.2020

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Söğüt ilçesine bağlı Kürede Kiraz Hasadı yapan üreticilerimizi tarlalarında ziyaret etti. Bu senenin rekoltesi ve Bahçe bakım ve Gübreleme konularında bilgilendirmelerde bulunan İl Müdürümüz YOLDAŞ, üreticilerle beraber dalından Kiraz topladı.

Üreticilerimizin sorunlarını ve taleplerini dinleyen İl Müdürümüz YOLDAŞ, İl- İlçe Müdürlüklerinin kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu belirtti. Buradan Küre merkezde bulunan Hale geçerek Kiraz Alım firmalarını ve oradaki üreticileri ziyaret ederek, onlardan piyasa hakkında bilgi aldı.

Küre Muhtarı İbrahim GÖĞERCİN ile görüşen İl Müdürümüz YOLDAŞ, Kürede yapmak istedikleri Modern Telli Terbiye Bağcılık projeleri hakkında görüştü.

Daha sonra Çaltı ve Dudaş yaylalarına çıkan İl Müdürümüz YOLDAŞ, burada Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını otlatan üreticilere görüştü.

Yaylada kendi imkânları ile kurduğu Hobi Bahçeciliği niteliğinde olan Karışık Meyve Bahçesinin sahibi İsmail KANDERMİR i ziyaret eden İl Müdürümüz YOLDAŞ, kendisi ile bir bahçesini gezerek bilgi alışverişinde bulundu.

İlimizin doğal ve farklı güzellikleri olduğunu belirten YOLDAŞ, bu yaylarında İlimiz tarımına daha verimli bir şekilde kullanılması adına Projeleri olduğunu ve önümüzdeki günlerde bu çalışmalara başlanacağını belirtti.