T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz YOLDAŞ Pazaryeri İlçesinde Meydana gelen Sel Hasarını Yerinde İnceledi…

Yayın Tarihi : 8.6.2020

Pazaryeri İlçemizde meydana gelen sel felaketi Fasulye ve Şerbetçiotu tarlalarında önemli ölçüde zarara neden oldu.

Meydana gelen zararı yerinde incelemek üzere Pazaryeri Kaymakamı Berker ÇIRAK, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye TEKİN, İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ile beraber İlçe Tarım Müdürlüğü Teknik Personeli zarar gören tarlaları gezdi.


 İncelemeler esnasında kısa bir değerlendirmede bulunan Pazaryeri Kaymakamı Berker ÇIRAK şunları söyledi:

  " İlçemiz ve köylerinde geçtiğimiz günlerde etkili olan şiddetli yağış sebebiyle zarar gören çiftçilerimizi ziyaret ettik. İlgili kurum ve kuruluşlarımız yetkilileri ile yaptığımız ziyarette çiftçilerimizden bilgi aldık." dedi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye TEKİN ise şunları söyledi;

" Hasar gören Çiftçi kardeşlerimizin mağduriyetlerinin karşılanması noktasında ilgili kurumlarımız gerekli çalışmaları başlatmış durumda. Köylülerimizin, çiftçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Allah daha beterinden korusun diyorum ve mağdur olan hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." Dedi.

 İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ise yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Sel zararından etkilenen çiftçilerimizin mağduriyetinin karşılanabilmesi adına İl ve İlçe Müdürlüğü Hasar Tespit Komisyonu ekipleri oluşturuldu. Ekiplerimiz zaman kaybetmeden çalışmalara başlamışlardır. Gece- Gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren arkadaşlarımız en kısa sürede içerisinde tespit çalışmalarını tamamladılar

 Bizler İl ve İlçe Müdürlüğü olarak her zaman köylülerimizin, çiftçi kardeşlerimizin yanındayız. Mağdur olan tüm çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi