T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun...

Yayın Tarihi : 24.5.2020

Birlik, beraberlik, sevgi ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı; kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ı coşkuyla yaşamanın ve bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bayramlarımız dargınlıkların ve kırgınlıkların bir kenara bırakılarak mutlulukların paylaşıldığı, kardeşlik, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği müstesna günlerimizdendir.

Ramazan Bayramını bu yıl maalesef tüm dünyayı etkisi altına almış olan koronavirüs pandemisi gölgesinde bayramlarımızın ruhunda mevcut bulunan akraba, eş, dost ziyaretlerinden mahrum kalarak geçireceğiz. Ancak önümüzdeki bayramlara sağlıkla, sevdiklerimizle, hep birlikte kavuşmamız için bu bayramı evlerimizde kalarak eş, dost ve akrabalarımızla teknolojik imkânlar vasıtasıyla bayramlaşıp, bulaş riskini ortadan kaldırarak geçirmeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, onların kıymetli aileleri ve evlatları başta olmak üzere, Aziz Milletimizin Ramazan Bayramını en kalbi hislerimle tebrik ediyor, milletimiz ve ülkemiz için huzur, barış ve mutluluk vesilesi olmasını temenni ediyorum.

Necmettin YOLDAŞ

İl Müdürü