T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan Ayı öncesi gıda denetimleri yapıldı.

Yayın Tarihi : 22.4.2020

Vali Yardımcımız Sayın Rahmi KÖSE ile İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Gıda kontrolörleri ile birlikte İlimizde faaliyet gösteren ve Toplu Yemek Üretimi yapan işletmelerin denetiminde bulundular.   

            Yıl boyu rutin olarak devam eden gıda denetimlerimize, yaklaştığımız mübarek Ramazan Ayı öncesi ve içinde bulunduğumuz Korona virüs tehlikesini de dikkate alarak il ve ilçe müdürlüğümüz ekipleri tarafından titizlikle ve düzenli olarak devam edilmekte olup, bu süreçte faaliyet gösteren tüm işletmelere denetimlerimiz aralıksız devam edecektir.

Pastacılık ürünleri, ekmek pide, şekerleme ve şuruplu tatlılar, et ve et ürünleri ve her türlü üretilen temel gıda maddelerine yönelik sağlıklı üretimin gerçekleşmesi, çalışan ve işyeri hijyeni, maske kullanımı gibi detayların ve mevzuata uygun gıdanın satışa sunulması konularında denetimlerimiz yapılmaktadır.

Bu bağlamda tüketicilerimizin mümkün olduğunca aldıkları ürünlerin etiket bilgilerine ve muhafaza koşullarına dikkat etmeleri, gıda ile ilgili her türlü şikâyetlerini Bakanlığımızın Alo Gıda 174 Hattı'na bildirmeleri önemle duyurulur…