T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIMA DAYALI YATIRIMLARIN DESTEKLENMESİ KOSGEB VE İPARD DESTEKLEMELERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Yayın Tarihi : 15.01.2024

Bilecik Valimiz Şefik Aygöl, Bilecik TSO Başkanı Mehmet Ergün, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Tarım İl Müdürümüz Necmettin Yoldaş, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), KOSGEB, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kurum müdürleri ile Bilecikli girişimciler Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki (TSO) düzenlenen programa katıldı.

Toplantıda kırsal kalkınma kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi ve KOSGEB desteklemeleri ile IPARD desteklemeleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Vali Şefik Aygöl, toplantıda yaptığı konuşmasında, Bilecik'te oluşturulacak siyaset üstü ortak akıl ile girişimcilerin önünü açmayı planladıklarını ve bu kapsamda böyle bir programın gerçekleştirildiğini söyledi. Yapılan çalışmayla, BEBKA, TKDK ve KOSGEB gibi kurumların beraber hareket edecekleri alan oluşturduklarını anlatan Aygöl, bu alanlarda girişimcilerimizin bir talebi olduğu takdirde doğru bilgilendirme ve yönlendirmeyle destekleneceklerini dile getirdi. “Bir şeyler yapmak isteyen herkese kapılarımız açık ve destek vermeye hazırız." diye konuştu.