T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE JANDARMA EĞİTİM KOMUTANLIĞI ARASINDA GIDA DENETİM VE KONTROL HİZMETLERİ İLE İLGİLİ PROTOKOL İMZALANDI

Yayın Tarihi : 15.01.2024

Bilecik Valisi Sayın Şefik Aygöl başkanlığında Tuğgeneral Uğur Ertekin ve İl Tarım ve Orman Müdürümüz Necmettin Yoldaş'ın katılımıyla toplantı düzenlendi.

5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu gereğince ilimizdeki Jandarma Eğitim Komutanlıkları merkez mutfaklarından periyodik aralıklarla numuna alma , gıda denetim ve kontrol hizmetlerinin sıklığının karar tutanağı imza altına alındı.

Protokol gereği  İl Müdürlüğümüz Gıda Kontrol Denetim Ekiplerimizce Jandarma Eğitim Komutanlığı ile Söğüt Jandarma Ulaştırma Merkez Komutanlığı mutfağında 2 ayda bir denetim yapılması ve denetime müteakip mevcut menüdeki yemeklerden risk esasına dayanarak mikrobiyolojik açıdan incelenmek üzere numune alınması hususları karara bağlandı. İl Müdürlüğümüzce mikrobiyolojik açıdan incelenmek üzere bu güne kadar toplam 199 numune alınarak ilgili laboratuvara gönderilmiştir.