T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TÜRKİYE’DE TARIM ÖĞRENİMİNİN 178. YIL DÖNÜMÜ ve 10 OCAK ZİRAAT MÜHENDİSLERİ GÜNÜ KUTLAMASI

Yayın Tarihi : 11.01.2024

İl Müdürümüz Necmettin Yoldaş,  Bilecik Şeyh Edebali Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından “Türkiye'de Tarım Öğreniminin 178. Yıl Dönümü" ve “10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü" kutlama programına katıldı.

İl Müdürü Yoldaş yaptığı konuşmasında, çiftçilerimize rehberlik eden, tarım, hayvancılık ve gıda alanında ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için emek veren tüm ziraat mühendislerinin ve mühendis adaylarının “10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü'nü" kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

"Tarım ve Orman Bakanlığımızın ülke genelinde faaliyete geçirdiği üretim planlama çalışmalarıyla, tarımsal ürünlerin arz ve talep miktarı dikkate alınarak tarım havzası veya işletme bazında hangi ürün veya ürün gruplarının üretilmesi, stratejik ürünlerde arz güvenliğinin korunması, ülke ihtiyacına göre asgari ve azami üretim miktarlarının tespit edilmesiyle ürün fazlası veya eksikliğinin oluşmasının önüne geçilmesi planlandı" dedi.